Дата: 03.01.2020 12:14

Згідно Постанови КМУ від 27.04.2018 року з 01.052018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання  нових  заяви  та  декларації  визначеним  категоріям  осіб:

• внутрішньо  переміщені  особи;
  • особи, які  є  орендарями  житлових  приміщень (будинків);
  • особи,  які  зареєстровані  в  житловому  приміщенні (будинку),  але  фактично  в  ньому  не  проживають;
  •  особи,  члени сім "ї   яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
  • якщо  у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії , відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або  вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або   вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Враховуючи, що з 01.05.2018  для призначення субсидії враховуються       доходи   членів сім'ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця   проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне  від адреси домогосподарства),    акцентуємо  увагу на необхідності подання у такому випадку  особами, які отримували субсидію, нових заяви і декларації,  зазначивши в них  відомості про члена сім'ї, який зареєстрований за іншою адресою.

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).

При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом   30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це  управління  соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу.

3) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням