Фурсівська громада

Київська область, Білоцерківський район

Нарада з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту 2019

Дата: 02.09.2019 10:51
Кількість переглядів: 222

  

   У п’ятницю 30 серпня 2019 року, в приміщенні Київської обласної Державної адміністрації, Управління фізичної культури та спорту провело нараду з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту у 2019 році. Хочеться зазначити, що відзначається спортивне свято щорічно у другу суботу вересня. День фізичної культури і спорту встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об'єднань громадян…» згідно з Указом Президента України ще в 1994 році.

     Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів з питань фізичної культури і спорту районних державних адміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад, представники комунальних закладів фізкультурно-спортивного спрямування Київської обласної ради, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, Київського обласного відділення НОК України та Київського обласного відділення Комітету з фізичної культури та спорту МОН України.

       У порядку денного були робочі питання з розвитку фізичної культури і спорту в Київській області та відзначення найкращих. З нагоди свята запрошені, серед яких головний спеціаліст з питань спорту гуманітарного відділу Олександр Ніколаєнко,  отримали почесні грамоти та подяки від Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації. Та не тільки для себе. Повезуть відзнаки своїм колегам. А вже вдома, в різних куточках Київщини, під час урочистостей з нагоди спортивного свята офіційно отримає «документ» його власник. «За вагомий внесок у розвиток і пропаганду фізичної культури і спорту та з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту в Україні» почесні грамоти та подяки отримали найкращі, ті, хто дійсно на них заслуговує. Серед нагороджених – тренери і спортсмени, ветерани спорту та люди з особливими потребами, начальники відділів спорту та спортивних клубів, інструктори-методисти та вчителі-методисти і, звичайно, меценати спортивної галузі.

        Інформацію щодо реалізації державної політики в сфері фізичної культури і спорту на території Київської області озвучив присутнім начальник управління Сергій Тимофєєв. Зокрема, Сергій Олександрович повідомив про об’єднання міністерства молоді та спорту з міністерством. Міністром культури, молоді та спорту України став Володимир Бородянський: «Володимир Володимирович – молода й амбітна людина, гарні проекти він вибудовав у бізнес-структурах. В нього є розуміння щодо підготовки до олімпійських ігор, підготовки спортсменів, розуміння того, що це є важливим напрямком. На сьогодні важливо, що зберіглася в нормальному вигляді структура, яка сприятиме спортивній галузі. Ще одна хороша подія сталася вчора – призначено профільний комітет у Верховній Раді, який очолив Андрій Кожемякін, Жан Беленюк став заступником, Григорій Суркіс – секретарем. Це люди, які розуміють, що таке фізична культура і спорт не з чуток. Що тепер залежить від нас? Безперебійна робота всієї галузі. Працюйте на місцях так, щоб галузь сяяла. Адже спорт – це позитив, - провадив далі Сергій Олександрович. - Ми вже маємо хороші результати нашої з вами спільної роботи, які щороку покращуються. Київська область посіла третє місце у 2018 році з неолімпійських видів спорту. Це знакова подія, яка означає, що масовий спорт в області розвивається. П’яте  місце ми займаємо з олімпійських видів. І це хороший результат, враховуючи, що ми не маємо обласного центру, в тому сенсі, що показники міста Києва враховуються окремо.  В нас вибудована дуже хороша піраміда. Зверху – Центр олімпійської підготовки і Школа вищої спортивної майстерності – це спорт вищих досягнень. Далі йде Броварське вище училище фізичної культури і Білоцерківський спортивний ліцей. І замикають дитячо-юнацькі спортивні школи. Тобто це оптимальна модель на сьогоднішній день для тих хто починає і продовжує займатися спортом на професійному рівні. А також нагадаю, що минулого року в нас створена резервна збірна команда Київської області, яка складається з 40 штатних одиниць. Тепер найкращі спортсмени з пріоритетних олімпійських видів спорту до 23 років, які не входять до шатної збірної команди України, але є кандидатами резерву. І наразі спортсмени мають офіційні робочі місця і отримують заробітну плату. Також маємо ще одну фінансову підтримку з Київської області – другий рік поспіль ми видаємо «стипендії видатним, молодим та перспективним спортсменам, їх тренерам», тим, які досягли видатних результатів на міжнародних спортивних аренах в олімпійських та неолімпійських видах спорту». По закінченню виступу спортивна громада відгукнулася на пропозицію Сергія Тимофєєва, кожен коротко представив себе та свою роботу, а дехто встиг похвалитися своїми здобутками та озвучити проблематику на кшталт вакансій у своїх відділах чи проведенні спортивно-масових заходів.

        Заступник начальника управління Володимир Стеценко обговорив з громадою організаційні питання діяльності структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад спортивного підпорядкування. А також Володимир Григорович нагадав, що з будь яких питань можна і потрібно звертатися до спеціалістів Управління фізичної культури і спорту, які радо співпрацюватимуть для розвитку спорту на Київщині.

         Про виконавську дисципліну у сфері фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації доповів спеціаліст управління  Олександр Моспан, зазначивши, що в багатьох районах вона знаходиться на неналежному рівні.

         Звернувся до присутніх від імені освітян Анатолій Ільченко, начальник Київського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. І звернувся з питанням та проханням не розділяти освіту та спорт, адже обидва напрямки працюють для дітей, і тому є важливою співпраця, спільне проведення змагань та комплексних школярських заходів тощо.

           Насамкінець члени спортивної родини Київщини у жвавій дискусії обговорили наявні проблеми на місцях, обсудили, шляхи вирішення, озвучували конструктивні пропозиції змін. 

 

                                                                                                Гуманітарний відділ.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора